ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
SGK BORÇLARINA YAPILANDIRMA KOLAYLIĞI.
SGK BORÇLARINA YAPILANDIRMA KOLAYLIĞI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Sosyal Güvenlik Kurumu Borçlarına yapılandırma kolaylığı getirildiğini açıkladı. Sosyal Güvenlik Kurumu ile T.C.Ziraat Bankası arasında imzalanan işbirliği protokolü ile SGK borçlarını ödemek isteyenlere T.C. Ziraat Bankası aracılığı ile verilen kredilerin süresi uzatıldı.

        Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Sosyal Güvenlik Kurumu Borçlarına yapılandırma kolaylığı getirildiğini açıkladı. Sosyal Güvenlik Kurumu ile T.C.Ziraat Bankası arasında imzalanan işbirliği protokolü ile SGK borçlarını ödemek isteyenlere T.C. Ziraat Bankası aracılığı ile verilen kredilerin süresi uzatıldı.

          Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Sosyal Güvenlik Kurumu ile T.C. Ziraat Bankası arasında 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanuna istinaden İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. Protokol ile 7020 sayılı Kanun gereğince sigorta prim borçlarını yapılandıran ve yaşlılık aylığı bağlanacak sigortalılara, sigorta prim borcu kredisi kullandırılması amacıyla 31/08/2017 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.” Dedi.

          EDESOB Başkanı  Emin İnağ “Bankadan verilecek olan krediden 5510 sayılı Kanunun 4 (b) kapsamında bulunan sigortalılardan sigorta prim borcu bulunup, 720 sayılı Kanun gereğince borcunu süresi içinde yapılandıran ve 4(a) ile 4(b) statüsünden emekliliğe hak kazanan sigortalıların kendisi faydalanabilecektir.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR