ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN EDESOB’A ZİYARET
EDİRNE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN EDESOB’A ZİYARETEdirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Gelir İdaresi Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Mihriban Hasköylü Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

         Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Gelir İdaresi Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Mihriban Hasköylü Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

          Ziyarette Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne ESOB Başkan Vekili Erbey Kılıç, Edirne ESOB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler hazır bulundular. 19/08/2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Kanun ve Kanun ile ilgili olarak yapılan yeni düzenlemeler hakkında bilgi veren Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal “Kanun sayesinde vatandaşların kamuya olan borç yükünün azaltılması açısından büyük kolaylık sağlanmıştır” dedi.

Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal “Kanun ile Borçların taksitler halinde ödenebilmesi, vergi ihtilaflarının sonlandırılması, devam eden vergi incelemeleri için Kanunundan yararlanılabilmesi, geçmiş yıl beyanlarının artırılması yoluyla vergi incelemesine muhatap olunmaması, daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilmesi, işletme kayıtlarının gerçek duruma uygun hale getirilmesi gibi imkanlar getirilmiştir. Kanuna başvuru süresi 25 Kasım 2016 tarihinde sona ermiş ayrıca yapılandırılan tutarların peşin veya ilk taksit ödeme süreleri de 30 Kasım 2016 tarihinde son ermiştir. Fakat bazı vatandaşlarımızın Kasım 2016 ayında ödemelerini yapamamaları nedeniyle Kanundan yararlanma hakları sona ermiş ancak Kanuna eklenen geçici madde ile kendilerine son bir şans verilmiştir.” Dedi. Kanuna eklenen geçici madde ile yapılandırması iptal olan borçlular ödemeleri gereken taksit tutarlarını geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs  2017 tarihine kadar ödeme imkanına kavuştular. Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal “6736 sayılı Kanun kapsamında 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri dörder ay uzatılmıştır. Buna göre Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler Mayıs ayında, Şubat ayında ödenecek taksitler Haziran ayında ödenecektir. Diğer taksitler de aynı şekilde ödeme sürelerinin son günlerinden itibaren dörder ay uzatılmış bulunmaktadır.” Dedi.

         Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Kanunda yapılan değişiklik ile mağdur olan esnafların 6736 sayılı Kanundan yararlanma imkanı getirilmesinden memnun olduklarını belirtti. EDESOB Başkanı İnağ “Yapılan düzenlemeler hakkında esnaf ve sanatkarlarımıza odalarımız aracılığı ile hem bilgi vereceğiz hem de hatırlatmalar yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR